Organizujemy standardowe wycieczki szkolne po mieście oraz ...

Gry Miejskie

  • Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty nauki poprzez zabawę - podczas gier miejskich/ w przestrzeni miasta.
  • Gra Miejska to świetna alternatywa do klasycznej wersji poznawania miasta. Nauka o historii miasta poprzez zabawę jest formą, która najbardziej trafia do dzieci i młodzieży. Wiedza tak zdobyta pozwala na zrozumienie miasta i poznanie go dzięki własnym doświadczeniom zdobytym podczas naszej zabawy.

Propozycje tematów gier:

  • „Odwiedź niezwykłe miejsce” - gra odbywa się na terenie Cmentarza Centralnego w Szczecinie, celem jest poznanie traktów historycznego i botanicznego, czyli przedstawienie tego miejsca jako wyjątkowego w skali Europy parku i jego bogatej historii jako nekropolii, w grze pojawiają się postaci historycznie związane z miejscem.

Czas trwania gry: do 2 godzin

  • "Misja Szczecin" gra odbywa się w przestrzeni miasta Szczecina. Jej celem jest poznanie historii miasta przez pryzmat symboli miasta, informacji ukrytych na elewacjach budynków itp. Połączenie świetnej zabawy na świeżym powietrzu, elementów integracyjnych i rywalizacji oraz spora dawka łatwej do przyswojenia wiedzy. Połączenie świetnej zabawy na świeżym powietrzu, elementów integracyjnych i rywalizacji oraz spora dawka łatwej do przyswojenia wiedzy.

Czas trwania gry: do 3 godzin.

  • NIETYPOWE ZWIEDZANIA MIASTA / wycieczki kombinowane


"Szczecin w filmie"

  • jako miłośnicy historii Szczecina odkryliśmy związek naszego miasta z historią przedstawiona w słynnym amerykański filmie "Wielka Ucieczka"
  • Nasz film, którego sceny były kręcone również w największym w Polsce schronie, jest wyjątkowym narzędziem do nauki historii .
  • Polecamy pokazy filmu ze zwiedzaniem schronu, planu zdjęciowego i wystawy zdjęć z planu, spotkanie z reżyserem i ewentualnie dalsze zwiedzanie miasta śladami bohaterów "Wielkiej Ucieczki na Północ"


"Wejdź w przestrzeń"

prawdziwy HIT dla szkól i kolonii Pasjonująca podróż w głąb historii miasta pozwoli uchylić rąbka tajemnicy legendy o Podziemnym Szczecinie. Zapraszamy na zwiedzanie największego ze szczecińskich schronów, zbudowanego w 1941 roku, a w okresie Zimnej Wojny przebudowanego na schron przeciwatomowy. Dla zwiedzających udostępnione są dwie trasy turystyczne: II Wojna Światowa oraz Zimna Wojna. Oprócz opowieści przewodnika, podczas zwiedzania zobaczyć można niezliczoną ilość eksponatów, usłyszeć dźwięk syreny alarmowej oraz odkryć tunele, które wyglądają jakby nie miały końca.

Więcej informacji: www.schron.szczecin.pl

Podane tematy oraz czas realizacji są przykładowe. Gry można rozbudowywać o kolejne wątki i dodatkową ofertę , w zależności od zapotrzebowania grupy. Wszystkie gry są prowadzone przez kadrę, która posiada doświadczenie w ich realizacji.

Więcej informacji: turystyka@magnolia-group.pl  lub  605 433 433